nierówna praca silnika

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso.

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
C4 Grand Picasso Exclusive 2.0 HDI MCP
Imię:
Sebastian
PostNapisane: 7 sty 2014, o 19:10
witam
wymieniłem skrzynię biegów, dwumase i sprzęgło - niestety teraz kiedy jadę na 1 lub 2 z równą prędkością silnik sam sobie dodaje "faluje" gaz (występuje to przy spokojnej równej jeździe a także próbowałem jechać na tempomacie powyżej 100 i zachowuje się tak samo)
co to może być ?
dodam że skrzynia jest włożona z innego Granda ale z takiego samego modelu tylko z 2011 - cały osprzęt elektroniczny pozostał z mojej skrzyni - czy to może być przyczyną ?
przed wymiana nic takiego się nie działo

pozdrawiam

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy
Samochód:
Citroen C2 VTR, 1.6B '03r
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 7 sty 2014, o 20:51
odlaczylbym tempomat....

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Imię:
Sebastian
PostNapisane: 7 sty 2014, o 20:54
bez tempomatu jest tak samo - jak daje więcej gazu "szybciej" to idzie bez zarzutu, niestety na powolnej jeździe maks 30km/h to wtedy wszystko występuje tak jakby brakowało mu paliwa - wszystkie filtry wymienione

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy
Samochód:
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 7 sty 2014, o 23:33
nie mowie wylaszyc z poziomu przycisku tylko dezaktywowac z lexi lub odłączyć przełączniki regulacji tempomatu żeby wykluczyć uszkodzenie wiązki, taśmy, czy przelacznika/regulatora... mi raz na ruski rok sam włączy tempomat i przyspiesza.... cos pewnie na taśmie mam ale to sporadyczne... a z drugiej strony lubię korzystać z tempomat :)

wiec wyklucza go najlepiej z poziomu komputera i będziesz mieć pewność ze to nie jest złośliwość rzeczy martwych... jeśli to nie będzie to to szukaj dalej napraw za które trzeba słono płacić...

a jeśli brakuje mu paliwa to w zbiorniku masz pompie ciśnienia wstępnego i jakiś czujnik one mogą być przyczyna... miałem tak w expercie 2.0hdi ale objaw był inny... ciężko palił aż nie za palił...

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy
Samochód:
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 7 sty 2014, o 23:40
a i zapomnialbym... sprawdzany był komputerem? jakies bledy wyskakuja? masz tez tam diagnostykę m. in. położenia pedałów gazu czy hamulca... jak hamulec jest 0 lub 1 czyli wcisniety lub puszczony tak pedał gazu ma odpowiednie wartości względem coraz głębszego wciskania. za czym idzie logika że jako pedał gazu masz na potencjometrze może wariowac w minimalnym wciśnięciu ponieważ w tym przedziale jest uszkodzony jego potencjometr... może warto to jeszcze sprawdzić.... oczywiście jest to pomysł na sprawcę sytuacji... a może takich pomysłów być jeszcze więcej względem co komu do głowy wpadnie :)

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Imię:
Sebastian
PostNapisane: 8 sty 2014, o 00:17
tak tylko wcześniej przed wymianą skrzyni tego nie było - możliwe jest że mechanik przekładając skrzynie od innego auta a zakładając osprzęt elektryczny z mojej skrzyni nie zsynchronizował jej z silnikiem i to jest powód ?
tak jak pisałem przed wjazdem do niego nic takiego się nie działo a po opuszczeniu warsztatu niestety występuje ten problem

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy
Samochód:
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 8 sty 2014, o 00:57
hmmm... odczyt błędów z kompanii był? jeżeli są to jakie? skrzynia manuał czy automat? falowanie Twoje jest odczuwalne na względem przeniesienia napędu czyli auto przyspiesza i zwalnia odczuwalne, czy tylko obroty się zwiększają i spadają, czy obroty się zwiększają spadają i wtedy przyspiesza, czy jedzie i zwalnia czy jak... falowanie to pojęcie ogolne. o zyspiesza przez chwile? objaw wystąpił odrazy po wyjeździe z warsztatu czy po 2-5-20 dniach(-może jakąś kostka niedopieta dostała wilgoci i zwiera....) konkrety...

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Imię:
Sebastian
PostNapisane: 8 sty 2014, o 10:43
błędów nie ma - skrzynia MCP - przyspiesza i zwalnia przy takim samym nacisku na pedał gazu (staram się wtedy jechać na jednakowych obrotach) uczucie "dławienia", nie przyspiesza - problem wystąpił zaraz po wyjeździe z warsztatu
Moderator
Moderator
Samochód:
Tomasz
PostNapisane: 8 sty 2014, o 11:42
Wiec nie wiem po co kombinujesz, jedz do warsztatu i to wyjaśniaj tam z mechanikiem.
Obrazek

Uczy się jeździć
Uczy się jeździć

Samochód:
Imię:
Sebastian
PostNapisane: 11 sty 2014, o 22:46
źle wgrany nowy soft do skrzyni - skrzynia głupiała, teraz jeździ super i jestem bardzo zadowolony ze spalania trasa przy 120 km/h 4,8 - miasto śr. 90km/h 6,8 - 7,2

pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Citroën C4