LPG forum• Budowa i projektowanie hal i konstrukcji stalowych. Forum - eurobank opinie w Internecie. Kontroluj to: ciśnienie tętnicze , dbaj o dobre wyniki. Szybkie chwilówki przez internet bez wychodzenia z domu. Unikalne płyty winylowe sklep - największe hity.

Xsara 1.9TD bezpiecznik F2 zwarcie!!!

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: Xsara, Xsara Picasso.

Samochód:
Citroen Xsara 1.9 TD
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 20 cze 2011, o 19:58
Witam! Od niedawna mam problem ze swoim autkiem, a mianowicie ciągle pali mi bezpiecznik F2, podczas jazdy czasem tuz po ruszeniu a czasem po przejechaniu niewielkiej odleglosci. Znalazlem w internecie instrukcję obsługi do tego modelu i dowiedzialem sie ze ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za: czujnik predkosci i poziomu plynu chlodzenia silnika, oswietlenie autom skrzyni biegow, zestaw wskaznikow, lampka ostrzegawcza temperatury plynu chlodzenia silnika i katalizatora, złącze diagnostyczne oraz sygnalizator akustyczny pozostawienia zapalonych świateł. Odłączylem czujnik poziomu plynu ale to nic nie dalo, odłączylem deske rozdzielczą (tj. zegary) rowniez bez zadnego efektu. Czy mial ktos moze podobny problem? Lub moze ktos sie zna na tym modelu citroena?
Moderator
Moderator
Samochód:
Tomasz
PostNapisane: 21 cze 2011, o 10:16
Wydaje mi się, ze znajomość Citroena aż tak wiele nie zmieni, bo to chyba nie jest typowa usterka. Nie pozostaje nic innego, jak dokładne sprawdzenie każdego z wymienionych układów. Trzeba sprawdzić wszystkie wtyczki i tam gdzie możliwe wiązki przewodów (może gdzieś się coś przetarło)

Jak samemu nie dasz rady, to wizyta u elektryka będzie nieunikniona.

Ja mam inny model auta, może wypowie się ktoś co ma taki sam.

ps. Witamy na forum
Obrazek

Samochód:
Citroen Xsara 1.9 TD
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 21 cze 2011, o 21:28
Kable wygladaja w porządku. Sprawdziłem także wtyczki tam po prostu nie ma co robic zwarcia. Intrygujące jest to ze bezpiecznik przepala nie zawsze w tym samym czasie. Nie wiem od czego to zalezy. Ma ktos moze schemat instalacji elektrycznej do tego auta? Bardzo by mi to pomogło :)
Moderator
Moderator
Samochód:
Tomasz
PostNapisane: 22 cze 2011, o 09:47
Jeżeli nikt nie będzie miał, to na pewno znajdziesz go na stronie serwisowej citroena, problem jest tylko taki, ze schematy znajdują się w części płatnej serwisu.
Logujesz się jako fikcyjny warsztat i wykupujesz abonament, najtańszy to chyba z 4 euro. Abonament wykupujesz na jakiś czas, np na jeden dzień i w tym czasie możesz ściągać schematów do woli.

http://service.citroen.com/
Obrazek

Samochód:
Citroen Xsara 1.9 TD
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 24 cze 2011, o 22:10
Dzięki za informację ;) juz sprawdzam

Samochód:
Citroen Xsara 1.9 TD
Imię:
Mateusz
PostNapisane: 27 cze 2011, o 19:47
Witam ponownie. Nie uzyskałem jeszcze schematu. Ale dziś strzeliła mi chłodnica, wiatrak sie nie włączył, woda sie zagotowała i ciśnienie rozwaliło chłodnicę. Jak pech to pech ;/

Powrót do Citroën Xsara